Samsung Galaxy A10S Yedekleme
Bildiğiniz gibi daha önceden en çok kullandığımız elektronik cihazların başında bilgisayarlar gelmekteydi. Android ve İos işletim sistemlerinin çıkışından sonra ise bu durum biraz daha değişti ve akıllı telefonlar, tabletler bu durumu devraldı diyebiliriz. Artık neredeyse herkesin bir akıllı telefonu var ve genelde internet kullanılıyor. Android işletim sistemine sahip akıllı cihazlarda ise birçok kişisel bilgimiz bulunuyor ve bunların zarar görmemesi ve silinmemesi gerekmektedir. Bunlardan en önemlisi ise rehber, resimler, videolar ve diğer bilgilerimizdir. İsterseniz bunların hepsini bir işlemde yada bir program ile hızlı bir şekilde yedekleyebilirsiniz. Tabi yedekleme işlemlerinide ister program ile istersenizde uygulama yani işletim sistemine ait olan uygulamalar üzerinden yapabilir ve bilgilerinizi yedekleyebilirsiniz.
Yedekleme işlemi için farklı programlar bulunmaktadır. Yeni nesil samsung cihazlar için yedekleme programı olarak Smart Switch programı kullanabilirsiniz. Smart Switch programı ile cihazınızdaki bulunan tüm bilgileri bilgisayara bağlayarak kısa sürede yedekleyebilir ve farklı bir akıllı telefona aktarabilirsiniz.

Smart Switch Samsung Galaxy A10S Yedekleme

Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yedekleme yapabilmek için Smart Switch programını bilgisayarınıza kurabilir ve yedekleme hatta farklı bir android cihaza geri yüklemede yapabilirsiniz. Smart Switch bilgisayarınıza kurduktan sonra telefonunuzu data kablosu ile bilgisayarınıza bağlayınız. Daha sonra ise

Buradan bilgisayarınızın bağlantısınız sağladıktan sonra karşınıza telefon modelini gelecektir. Karşınıza 3 farklı seçenek çıkacaktır. Bunlar Yedekleme, geri yükleme ve Outlook Senkronizasyonu’dur.Yedekle dediğiniz zaman yedekleme işlemi başlayacaktır ve hızlı bir şekilde yedekleme yapacaktır.

Yedekleme işlemimi için karşınıza yedeklemek istediğiniz bölümler gelecektir. Siz hangi bölümleri seçerseniz yedekleme oradan başlar ve bilgisayarınıza sizin seçeceğiniz bölüme kayıt etmeye başlayacaktır..

Diğer bir yedekleme işlemi ise klasik olarak yapabileceğiniz yedekleme işlemi olan data kablosu bağlayarak telefonunuz içerisinde bulunan resimleri,videoları hızlı bir şekilde alabilirsiniz. Burada biraz daha hızlı olasada zor gelebilir yani ilk olarak anlattığımız Smart Switch programı ile daha kolay olacaktır. Burada rehber yedeklemesi yapabilmek için biraz daha farklı işlemler uygulamalısınız. Rehber yedekleme için ise telefonunuz bulunan bir ayar olan İçe-Dışa aktar seçeneğini kullanabilirsiniz. İçe-Dışa aktar ile rehberinizin .VCF uzantısı olarak hafızaya kayıt edebilir ve istediğiniz telefona gönderebilir yada bilgisayarınıza yedekleyebilirsiniz.

İçe-Dışa aktar seçeneği ister sim kartınızda olsun, isterseniz telefon hafızasında olsun istediğiniz gibi kullanabilir ve yedekleme için bir .VCF dosyası şeklinde oluşturabilirsiniz. Daha sonra ise bunu farklı bir android telefona gönderebilir yada Gmail hesabıza yükleyebilir ve farklı bir cihazı açarak senkronize ederek rehberinizi kullanabilirsiniz.
Smart Switch Programı ile Yedekleme Yapılabilen Samsung Modelleri (Eksikler Olabilir)

Samsung Galaxy J1 mini prime, Samsung Galaxy J3 Emerge, Samsung Galaxy C7 Pro, Samsung Galaxy S8 Plus, Samsung Galaxy Note 8, Samsung Galaxy A3 (2017), Samsung Galaxy Grand Prime Plus, Samsung Galaxy A5 (2017), Samsung Galaxy J2 Prime, Samsung Galaxy C9 Pro, Samsung Galaxy On8, Samsung Galaxy J5 Prime, Samsung Galaxy J7 Prime, Samsung Galaxy A7 (2017), Samsung Z2, Samsung Galaxy Note 7, Samsung Galaxy On7 Pro, Samsung Galaxy On5 Pro, Samsung Galaxy J2 (2016), Samsung Galaxy J2 Pro (2016), Samsung Galaxy S8, Samsung Galaxy S8 Plus, Samsung Galaxy J3 (2017), Samsung Galaxy S7 Active, Samsung Galaxy On7 (2016), Samsung Galaxy C7, Samsung Galaxy C5, Samsung Galaxy J3 Pro, Samsung Galaxy Express Prime, Samsung Galaxy A9 Pro (2016), Samsung Galaxy J7 (2016), Samsung Galaxy J5 (2016), Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Galaxy J1 Nxt, Samsung Galaxy J1 (2016), Samsung Galaxy A9 (2016), Samsung Galaxy A8 (2016), Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy A3 (2016), Samsung Galaxy A5 (2016), Samsung Galaxy J1 mini, Samsung Galaxy J3 2016, Samsung Galaxy A7 (2016), Samsung Galaxy On7, Samsung Galaxy On5, Samsung Z3, Samsung Galaxy J1 Ace, Samsung Galaxy Grand On, Samsung Galaxy Note 5, Samsung Galaxy S6 edge+, Samsung Galaxy S5 Neo, Samsung Galaxy Folder, Samsung Galaxy A8, Samsung Galaxy V Plus, Samsung Galaxy J7, Samsung Galaxy J5, Samsung Galaxy S6 active, Samsung Galaxy XCover 3, Samsung Galaxy S6 edge, Samsung Galaxy S6, Samsung Galaxy J1 4G, Samsung Galaxy J1,Samsung Galaxy J2, Samsung Z1,Samsung Galaxy A7, Samsung Galaxy Grand Max, Samsung Galaxy E7, Samsung Galaxy E5, Samsung Galaxy Core LTE, Samsung Galaxy Note 4, Samsung Galaxy Note 4 Duos, Samsung Galaxy Grand Prime Duos TV, Samsung Galaxy A3, Samsung Galaxy A5, Samsung Galaxy Core Prime, Samsung Galaxy Note Edge, Samsung Galaxy S5 mini Duos, Samsung Galaxy S5 Plus, Samsung Galaxy S5 mini, Samsung Galaxy S5 Duos, Samsung Galaxy S5 Active, Samsung Galaxy S5, Samsung Galaxy Camera GC100, Samsung Ativ S I8750, Samsung Galaxy Note 2, Samsung Galaxy Pocket Duos, Samsung Galaxy S3, Samsung Galaxy S 3 mini,Samsung Galaxy J3 (2017), Samsung Galaxy A10S

Önceki İçerikSamsung Galaxy A70 Yedekleme Nasıl Yapılır
Sonraki İçerikSamsung Galaxy A20S Yedekleme Nasıl Yapılır
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments