Turkcell T80 Yedekleme
Yedekleme işlemi tüm cihazlar için mutlaka yapılması gereken ve özellikle son zamanlarda akıllı telefonlar için gerekli olan bir durumdur. Yedekleme işlemi ile cihazda bulunan tüm bilgilerinizi güvenilir bir sisteme kaydetmek ve daha sonra kullanabilmenize yaramaktadır. Genellikle cihazda bulunan bilgiler bilgisayara aktarılmak istenebilmektedir. Bu işlemi data kablosu ile yapabilir ve hızlı bir şekilde yedekleyebilirsiniz. Cihazınız arıza yapabilir yada düşürüp kırabilirsiniz bu gibi durumlar için daha önceden yada belirli aralıklarda cihazda bulunan bilgilerin mutlaka yedeklenmesi gerekmektedir.
Peki yedekleme işlemini nasıl yapabiliriz yada Turkcell T80 Yedekleme akıllı telefonlarda yedekleme işlemini nasıl yapabiliriz onu görelim.
1- Data kablosu ile yedekleme işleminde bilgisayar ortamında bilgi aktarımı yapmanızı sağlamaktadır. Bu işlemi şarj aletiniz ile yapabilir ve cihazda bulunan tüm bilgilerinizi aktarabilirsiniz. Burada resimlerinizi ve videolarını bilgisayarınıza aktarabilir ve daha sonra kullanmaya devam edebilirsiniz.


2- Diğer yöntem ise Bulut sunucular kullanarak yedekleme işlemidir. Google Drive yada farklı bir ücretsiz sunucu üzerine şifreleme ile kayıt edebilir ve daha sonra kullanabilirsiniz. Tabi sadece Google Drive değil farklı bulut sunucu kullanabilirsiniz.

Genel olarak burada yaşanan sıkıntılar ise Rehber durumudur. Eğer rehberinizi yedeklemek istiyorsanız cihazın Rehber yada Kişiler bölümüne giriş yaparak İçe-Dışa Aktar bölümüne giriş yaparak rehberinizi içe aktar olarak ayarlayabilirsiniz. Bu işlemden sonra cihazın içerisine VCF uzantılı bir dosya atacaktır. Bu dosyayı ise siz data kablosu ile alabilir ve yedeklemiş olabilirsiniz.

Eğer hata almazsanız bu işlemden sonra cihaza rehber yedekleme işlemi bitecektir. Modele göre farklılık gösterebilir ama mantık olarak aynıdır. Daha sonra ise data kablosu ile aynı şekilde rehberinizi alabilir ve bilgisayarınıza yada farklı bir birime yedekeleme yapabilirsiniz.
Not : Yedekleme işlemi sadece bu cihaz için değil tüm cihazlar için gerekli bir işlemdir. Mutlaka belirli aralıklarda yedekleme yapmalısınız

Lifebox Nedir – Lifebox Nasıl Kullanılır

Turkcell’de ise son olarak yeni uygulaması olan bulut depolama alanı sağlayan lifebox uygulamasını duyurdu. Lifebox üzerinden ilk olarak ücretsiz olarak 5 GB ile geliyor. Eğer alanınız yeterli olmazsa paket yükseltme işlemi yapıyorsunuz. Lifebox için iOS ve Android cihazına uygulamayı indirerek (Turkcell abonesiysen LIFEBOX yazıp 2200’a ücretsiz SMS göndererek, Turkcell abonesi değilsen Google Play, Apple Appstore’dan) ya da akıllı cihazın yoksa https://mylifebox.com// adresine giriş yaparak servisi kullanmaya başlayabilirsin.

Uygulama içinde ana menüden Telefon Rehberi’ni seçerek; lifebox’a güvenle yedeklemek için “lifebox’a yükle”yi, önceden yedeklediğin bilgileri telefonuna aktarmak için “Telefonuma indir”i tıklaman yeterlidir.
Rehber yedekleme özelliği en fazla 5000 kontak bilgisine destek vermektedir.
Eğer bir kontağın isim ve soy ismi yoksa ama sadece e-posta hesabı varsa bu kontak yedeklemeye dahil edilmez.
İsim ve soy ismi alanında 1000 karakter sınırı aşılırsa bu kontak yedeklemeye dahil edilmez.
Numara alanında 255 karakter sınırı aşılırsa bu kontak yedeklemeye dahil edilmez.

Önceki İçerikTurkcell T60 Yedekleme Nasıl Yapılır
Sonraki İçerikİphone 6S Plus Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments