Sony Xperia M2 Aqua Yedekleme Nasıl Yapılır
Bildiğiniz gibi daha önceden en çok kullandığımız elektronik cihazların başında bilgisayarlar gelmekteydi. Android ve İos işletim sistemlerinin çıkışından sonra ise bu durum biraz daha değişti ve akıllı telefonlar, tabletler bu durumu devraldı diyebiliriz. Artık neredeyse herkesin bir akıllı telefonu var ve genelde internet kullanılıyor. Android işletim sistemine sahip akıllı cihazlarda ise birçok kişisel bilgimiz bulunuyor ve bunların zarar görmemesi ve silinmemesi gerekmektedir. Bunlardan en önemlisi ise rehber, resimler, videolar ve diğer bilgilerimizdir. İsterseniz bunların hepsini bir işlemde yada bir program ile hızlı bir şekilde yedekleyebilirsiniz. Tabi yedekleme işlemlerinide ister program ile istersenizde uygulama yani işletim sistemine ait olan uygulamalar üzerinden yapabilir ve bilgilerinizi yedekleyebilirsiniz.
Yedekleme işlemi olarak istediğiniz bilgiyi telefonunuzdan ister bilgisayarınıza, istersenizde farklı bir depolama kaynağına yedekleme yaparak koruyabilirsiniz. Bu işlem için ise Sony Xperia cihazlarda Xperia™ Companion programını bilgisayarınıza ücretsiz indirerek kurabilir ve telefonunuzdaki bilgileri bilgisayarınıza yedekleyebilirsiniz. Yedekleme işleminden sonra ise istediğiniz gibi geri yükleme seçeneğini kullanabilirsiniz.

Sony Xperia M2 Aqua Yedekleme

1- Cihazınızın ekran kilidini açın ve cihazı bir USB kablo kullanarak bilgisayara bağlayın.
2- Otomatik olarak açılmazsa bilgisayarınızda Xperia™ Companion yazılımını açın. Bilgisayar birkaç dakika içinde cihazınızı saptar. Cihazınızda Dosya aktarma (MTP) modunu seçtiğinizden emin olun.

3- Xperia™ Companion ana ekranında Yedekle öğesini tıklayın. Kısa süre sonra ise yedekleme işleminiz başlayacaktır. Yedekleme işleminde hiçbir şekilde bağlantıyı koparmayınız..

4- Yedekleme işlemi için ise cihaz üzerinde hangi bilgilerin yedeklenmesini istiyorsanız seçebilir ve yedekleme işlemini başlayabilirsiniz.. Genel olarak bazı dosyalar boş olabilir ama daha sonra aldığınız yedeği geri yüklemek istiyorsanız mutlaka tüm dosyaları seçiniz.

Önceki İçerikSony Xperia M2 Yedekleme Nasıl Yapılır
Sonraki İçerikGeneral Mobile 4G One Yedekleme Nasıl Yapılır
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments