Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda bilgisayarda olduğu gibi cihaz üzerinde bulunan tüm bilgilerinizi yedekleyebilirsiniz. Bunlar rehber, resimler, uygulamalar vb. diğer bilgilerdir. Bu işlemi ister program yardımıyla yapabilir, istersenizde firmaların ürettiği cihazlara özel programlar için yedekleme işlemi yapabilirsiniz. Yedekleme işlemini cihaz üzerinde bulunan uygulamalar sayesinde de yapabilirsiniz ama bu işlem bazen hatalar verebilir. Örnek olarak Asus üzerinde yapılan yada Samsung Smart Switch programı ile yapılan bir yedekleme işlemi farklı bir cihazda çalışmayacaktır. Burada yapılan yedeklerin sadece resimler ve videoları kullanabilirsiniz.

Asus Zenfone 5 Lite Yedekleme

1. [ Backup ] öğesine dokunun > İzin anlaşması ekrana gelir. “have read” (Okuduğunuz anlamına gelen) kutuyu işaretleyiniz ve OK (Tamam) öğesine basınız. Yedeklemek istediğiniz veriyi seçin veya Sistem uygulaması verisi ve kurulu uygulamalar da dahil olmak üzere her şeyi yedeklemek için [ All data] öğesini işaretleyiniz.
3 yedekleme türü arasından seçim yapılabilir
” Data Only ” (Yalnızca veri):Uygulama hariç tutularak yalnızca veri yedeklenir
” App Only ” (Yalnızca uygulama):Veri hariç tutularak yalnızca uygulama yedeklenir
” Data and App ” (Veri ve uygulama):Hem veri hem de uygulama yedeklenir. Telefonunuzdaki her şeyi yedeklemek istiyorsanız [ Data and App ] seçeneğini kullanmanızı tavsiye ederiz
Seçiminizi yaptıktan sonra işlemi başlatmak için Select Backup (Yedekleme Seç) öğesine tıklayınız.

2. SD kart takıldığında yedekleme dosyası SD karta otomatik olarak kaydedilir. Dosya dizini /storage/MicroSD/ASUSBackup/ olur
SD kart takılmadığında yedekleme dosyası dahili belleğe kaydedilir. Dosya dizini /emulated/0/ASUS/ASUSBackup/ olur.

3. Daha sonra, kullanıcılar [ No password ] veya [ Add password ] arasından seçim yapabilirler > Parola kullanmak istemiyorsanız OK (Tamam) öğesine dokununuz > Yedekleme sırasında SD kartı çıkarmayınız > Yedeklenen uygulamaların listesi görüntülenir. İşlemi tamamlamak için OK (Tamam) öğesine dokununuz.

NOT:Yedekleme sırasında parola belirlediyseniz bu parolayı UNUTMAMALISINIZ. Parolayı unutmanız halinde önemli verilen geri alınması mümkün olmayabilir.

Önceki İçerikGoogle Pixel 2 XL Yedekleme Nasıl Yapılır
Sonraki İçerikAsus Zenfone Zoom ZX550 Yedekleme Nasıl Yapılır
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments