General Mobile GM8 Teknik Özellikleri
2017 ve 2018 yılının ekran trendi haline gelen 18:9 orana sahip panelin kullanıldığı GM8, 5.7 inç büyüklüğünde ve 1440 x 720p çözünürlüğünde ekrana sahip. Ekran, Gorilla Glass 3 cam ile korunuyor. Qualcomm’un 1.4 GHz hızında çalışan 8 çekirdekli Snapdragon 435 işlemcisinden gücünü alan General Mobile GM 8, Android 8.0 Oreo işletim sistemiyle beraber geliyor ve 2 sene boyunca en güncel Android sürümünün güncellenme garantisi de kullanıcılara veriliyor. 5 GHz WiFi ağlarına bağlanabilen ve 150 Mbps yükleme imkanı sunan Cat 7 seviyesinde LTE modem ile beraber gelen GM 8, ayrıca FM Radyo desteğine de sahip.
Ön tarafta LED flaşla desteklenen 13 Megapiksel çözünürlüğünde F/2.2 diyafram değerine sahip kamera ile gelen General Mobile GM 8, arka tarafta ise bu sefer çift LED flaşla desteklenen ve yine 13 Megapiksel çözünürlüğündeki F/2.0 diyafram değerine sahip kamera ile geliyor.

Android işletim sistemlerine akıllı telefonlarda zaten yedekleme sistemi mevcuttur yani internet bağlantısı sayesinde tüm bilgilerinizi Gmail hesabınıza yedekleyebilirsiniz. Bu işlem için ise sıralama şu şekilde;
1- Cihazınızın ayarlar bölümüne giriş yapınız.
2- Daha sonra ise Yedekle ve Sıfırla bölümüne giriniz.
3- Buradan yedekeleme yapmak istediğiniz gmail hesabınızı seçebilir yani hangi gmail hesabına bilgilerinizin yedekleneceğiniz seçebilir ve daha sonra geri alabilirsiniz.

4- İnternet hızınıza göre ve bilgilerin boyutuna göre yedekleme işlemi süresi farklılık gösterebilir. Bu işlem için ise biraz beklemektede fayda var ve daha sonra bilgisayar ortamında bu bilgilerinizi kontrol ediniz.

Diğer bir yedekleme işlemi ise Bilgisayar ortamında data kablosu ile yapılan yedekleme işlemidir. Bu yedekleme işlemi ile daha hızlı olacaktır ve basit olacaktır. Bu işlem için ilk olarak bilgisayarınız ile telefonunuzu data kablosu ile birbirine bağlayınız.
Daha sonra ise üst menüden dosya aktarma bölümüne açınız ve bilgisayarınız kısa süre sonra tanıma işlemini bitirecektir. Bu işlem sonunda ise telefonunuza ait olan dosyaları görebilirsiniz. Kopyala Yapıştır yaparak dosyalarınızı alabilirsiniz.

Diğer bir işlem ise Rehber bölümünü telefon üzerinden yedeklemek ve data kablosu ile daha sonra almanızı sağlayan yöntemdir. Burada yapmanız gereken işlem telefonunuzdan Rehber yani Kişiler bölümüne giriniz. Daha sonra ise sağ köşeden

Daha sonra ise İçe- Dışa Aktar seçeneğini kullanarak nereye aktarmak istediğinizi ayarlayabilirsiniz..

Buradan .vcf dosyasına aktar dediğiniz zaman ise telefona .vcf uzantılı bir yedek almış olursunuz. Bu yedek dosyalarını ister başka bir telefona atabilir. İsterseniz de farklı bir yere yedekleme yaparak daha sonra kullanabilirsiniz.

Önceki İçerikWindows 7 Yedekleme Nasıl Yapılır
Sonraki İçerikLenovo P2 Yedekleme Nasıl Yapılır
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments