General Mobile Discovery Yedekleme
General Mobile firmasının 1 Milyon adet üzerinde sattığı ve fiyat ve performans olarak kullanıcıların satın aldığı modelidir. Tabi daha sonradan birçok problemi çıktı ve kullanıcılarını en sevmediği telefon haline geldi diyebiliriz. Bu konumuzda cihaz üzerinde bulunan bilgilerinizi nasıl yedekleyebiliriz onu anlatmak istiyoruz. Cihaz içerisinde rehber, resim, video vb. birçok bilginiz olabilir. Bunları en garanti olarak depolayabileceğiniz sistem olarak data kablosu olarak bilgisayara yada farklı bir depolama birimine alabilirsiniz.

Discovery Yedekleme

1- Data kablosu ile bilgilerinizi depolama işlemi en basit sistemdir. Bu depolama sistemi üzerinde data kablosu ile bilgisayarınıza bağlayabilir ve içerisinde bulunan tüm bilgilerinizi birkaç tık ile hızlıca alabilir ve yedekleyebilirsiniz. Bu işlem için data kablosu ile telefonunuzu bağlayınız ve sürünülerin kurulmasını bekleyiniz. Daha sonra Bilgisayarım bölümünden aşağıdaki gibi dosyalarını kolayca görebilirsiniz. Burada istediğiniz bilgileri alabilir ve depolamaya başlayabilirsiniz.

Bu yöntem ile telefonunuzda bulunan resim, video, vb. diğer bilgilerinizi hızlı ve kolay bir şekilde alabilir ve yedekleyebilirsiniz.

2- Diğer bir durum ise rehber bölümünüzü İçe Dışa Aktar seçeneğini kullanarak .vcf uzantısı olarak yedekleyebilir ve daha sonra ister bluetooth yardımıyla farklı bir telefona yollayabilir. İsterseniz de Data kablosu ile aynı şekilde alabilirsiniz.

Telefonunuzdan Kişiler bölümüne geliniz. Daha sonra menü kısmından İçe Dışa Aktar ile bilgileri telefona hafızası bölümüne aktarma yapınız. Bu işlemden sonra yukarıdaki görselde olduğu gibi yedekleme işlemini yapacaktır. VCF uzantılı olarak belirlenen dosyayı alabilir ve yedekleyebilirsiniz.

Önceki İçerikGeneral Mobile GM 5 Plus Yedekleme Nasıl Yapılır
Sonraki İçerikSamsung Galaxy J7 Nxt Yedekleme Nasıl Yapılır
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments