Huawei Honor 8 Yedekleme – Huawei Yedekleme
Bildiğiniz gibi daha önceden en çok kullandığımız elektronik cihazların başında bilgisayarlar gelmekteydi. Android ve İos işletim sistemlerinin çıkışından sonra ise bu durum biraz daha değişti ve akıllı telefonlar, tabletler bu durumu devraldı diyebiliriz. Artık neredeyse herkesin bir akıllı telefonu var ve genelde internet kullanılıyor. Android işletim sistemine sahip akıllı cihazlarda ise birçok kişisel bilgimiz bulunuyor ve bunların zarar görmemesi ve silinmemesi gerekmektedir. Bunlardan en önemlisi ise rehber, resimler, videolar ve diğer bilgilerimizdir. İsterseniz bunların hepsini bir işlemde yada bir program ile hızlı bir şekilde yedekleyebilirsiniz. Tabi yedekleme işlemlerinide ister program ile istersenizde uygulama yani işletim sistemine ait olan uygulamalar üzerinden yapabilir ve bilgilerinizi yedekleyebilirsiniz.

Yöntem 1

Bildiğiniz gibi android işletim sistemine sahip cihazlarda müzik, video, Fotoğraflar, belgeler kolay ve hızlı bir şekilde erişilebilir. Özellikle SD kartınıza kayıt ettiğiniz zaman bu daha basit olacaktır ve istediğiniz yere götürebilir yada farklı bir yere aktarabilirsiniz. Bu işlemi aynı zamanda data kablosu ilede yapabilirsiniz. Bu sayede cihazınıza birşey olsa bile bilgilerinize hiçbir şey olmaz ve kullanmaya devam edebilirsiniz.
– İlk olarak cihazınız Data kablosu ile bilgisayarınıza bağlayınız. Kısa süre sonra tanıma işlemi başlayacaktır ve tamamlanacaktır.

– Bu işlemden sonra telefonunuz bir Harici Disk gibi karşınıza gelecektir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

– Genellikle, müzik, video, fotoğraf müzik, Video, Filmler, Fotoğraflar, DCIM, Resimler klasörler içerisinde isimleri ile olacaktır ve hızlı bir şekilde bunları bilgisayarınıza kopyalayabilirsiniz.

Yöntem 2

Huawei HiSuite ile Huawei Honor 8 Yedekleme
Diğer bir yedekleme işlemi Samsung cihazlarda olduğu gibi program ile yedekleme işlemidir. Bu işlem için Huawei HiSuite programını kullanmalıyız. Huawei HiSuite programı akıllı telefonunuzu bağladıktan sonra karşınıza çıkacak olan menüden nelerin yedeklenmesini seçerek işleme hızlı bir şekilde başlayabilirsiniz.

Bu program ile telefonunuz üzerinde bulunan tüm bilgileri ve ayarları hızlı bir şekilde bilgisayarınıza depolayabilir ve farklı bir cihazda kullanabilirsiniz.
HiSuite yardımıyla akıllı telefonlarınız üzerinde yer alan tüm içerikleri bilgisayarlarınız üzerinden yönetebileceğiniz gibi isterseniz akıllı telefonunuz ve bilgisayarınız arasında senkronizasyon işlemlerini de gerçekleştirebilirsiniz. Hatta bilgisayar ortamında akıllı telefonunuz aracılığıyla 765 karaktere kadar SMS gönderebilirsiniz.
Tüm bunların dışında HiSuite ile telefonunuzun kamerasını kullanarak ekran görüntüleri alabilir ve almış olduğunuz ekran görüntülerini doğrudan bilgisayarınız üzerine de kaydedebilirsiniz.

Önceki İçerikHuawei P10 Yedekleme Nasıl Yapılır
Sonraki İçerikReeder P12 Curve Yedekleme Nasıl Yapılır
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments