Casper VIA P2 Teknik Özellikleri
Türkiye’de ilk ve tek f/2.0 diyafram aralığına sahip 20 MP ön kamera
5 katman lense sahip 13 MP arka kamera
Işığı 4 kat fazla yakalayan kamera teknolojisi ile karanlıkta dahi net selfirler
13 farklı çekim moduyla ekstra canlı fotoğraflar
4000 mAh güçlü batarya ile sınırsız kullanım
166 dakikada %100 dolum – 710 dakikada deşarj
Akıllı güç tüketim sistemi
8 çekirdekli güçlü işlemci ile daha fazla hız
3 GB bellek ile 40 uygulamayı aynı anda çalıştırma imkanı
32 GB dahili hafızasıyla sayısız fotoğraf ve müzik depolama
Micro SD kart desteği ile 288 GB’a kadar artırılabilinir hafıza
%87 renk doygunluğu ile daha canlı renkler
5.3” IPS ve 2.5D kavisli ekranı sayesinde daha çok derinlik
Corning Gorilla Glass 3 ile darbelere karşı dayanıklılık
Sadece 163 gramlık hafiflik, 8 mm incelik
Altın ve siyah renk çeşitleri

Casper VIA P2 Yedekleme – Casper Yedekleme

Yedekleme işlemi tüm cihazlar için mutlaka yapılması gereken ve özellikle son zamanlarda akıllı telefonlar için gerekli olan bir durumdur. Yedekleme işlemi ile cihazda bulunan tüm bilgilerinizi güvenilir bir sisteme kaydetmek ve daha sonra kullanabilmenize yaramaktadır. Genellikle cihazda bulunan bilgiler bilgisayara aktarılmak istenebilmektedir. Bu işlemi data kablosu ile yapabilir ve hızlı bir şekilde yedekleyebilirsiniz. Cihazınız arıza yapabilir yada düşürüp kırabilirsiniz bu gibi durumlar için daha önceden yada belirli aralıklarda cihazda bulunan bilgilerin mutlaka yedeklenmesi gerekmektedir.
Peki yedekleme işlemini nasıl yapabiliriz yada Vestel Venüs E3 Yedekleme akıllı telefonlarda yedekleme işlemini nasıl yapabiliriz onu görelim.
1- Data kablosu ile yedekleme işleminde bilgisayar ortamında bilgi aktarımı yapmanızı sağlamaktadır. Bu işlemi şarj aletiniz ile yapabilir ve cihazda bulunan tüm bilgilerinizi aktarabilirsiniz. Burada resimlerinizi ve videolarını bilgisayarınıza aktarabilir ve daha sonra kullanmaya devam edebilirsiniz.


2- Diğer yöntem ise Bulut sunucular kullanarak yedekleme işlemidir. Google Drive yada farklı bir ücretsiz sunucu üzerine şifreleme ile kayıt edebilir ve daha sonra kullanabilirsiniz. Tabi sadece Google Drive değil farklı bulut sunucu kullanabilirsiniz.

Genel olarak burada yaşanan sıkıntılar ise Rehber durumudur. Eğer rehberinizi yedeklemek istiyorsanız cihazın Rehber yada Kişiler bölümüne giriş yaparak İçe-Dışa Aktar bölümüne giriş yaparak rehberinizi içe aktar olarak ayarlayabilirsiniz. Bu işlemden sonra cihazın içerisine VCF uzantılı bir dosya atacaktır. Bu dosyayı ise siz data kablosu ile alabilir ve yedeklemiş olabilirsiniz.

Eğer hata almazsanız bu işlemden sonra cihaza rehber yedekleme işlemi bitecektir. Modele göre farklılık gösterebilir ama mantık olarak aynıdır. Daha sonra ise data kablosu ile aynı şekilde rehberinizi alabilir ve bilgisayarınıza yada farklı bir birime yedekeleme yapabilirsiniz.
Not : Yedekleme işlemi sadece bu cihaz için değil tüm cihazlar için gerekli bir işlemdir. Mutlaka belirli aralıklarda yedekleme yapmalısınız

Önceki İçerikCasper VIA G1 Plus Yedekleme Nasıl Yapılır
Sonraki İçerikNokia 2 Yedekleme Nasıl Yapılır
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments