İphone 8 Teknik Özellikleri
Aylar öncesinden iphone 8 için pek çok söylentilerle dolu günler geçirmiştik. Bazı kişiler yeni tanıtılan iphone 8 özelliklerinde hayal kırıklığı yaşadığı gibi bazı kişilerde de heyecan yarattı. Yeni gelen özellikler de mevcut. Hatta diğer telefonların sahip olamadığı teknolojilerle de karşımıza çıktı. Fiyat bakımından ise pek çok kişi sitem etti. Ama teknolojisine göre değer diyenler de var. Bilinmez kime göre iyi kime göre pahalı. Biz teknik özelliklerine bir göz atalım şimdi.
İphone 8’de ilk göze çarpan telefonun dış görünüşü. Güçlendirilmiş kasa ve cam kaplama ilk göze çarpan özelliklerinden biri. Kasa renk farkı da kişilerin tercih nedenlerinden ve oldukça hoş renkleri de mevcut. Telefonun iç gücüne geldiğimizde, Bu sefer apple 11 bionic işlemci kullanıyor. Bu iphone 7 de A10 idi. Şimdi bir üst seviyesi gelmiş durumda. Bunun faydası ise A10’a göre %25 daha iyi performans sağlaması oluyor. Ayrıca bu durum çoklu çekirdek seçenekleri ile birleştiğinde performans %70’lere kadar bile çıkabilir.
Telefonda toplamda 6 çekirdek mevcut bunun 4’ü normal durumda diğer 2’si ise yüksek performans durumlarında faaliyete geçecek. Ram durumuna baktığımızda ise iphone 7 de olduğu gibi bunda da 2 GB RAM kullanmış.
Kamera durumuna bakacak olursak, 12 MP arka kamera ve 7 MP ön kamera bulunmaktadır. Çektiği fotoğraf bakımından şüphesiz mükemmelliği yaşatan telefon video çekme özelliğinde 4K çözünürlükte 60fps ile kayıt yapabilecek. Bu durum 1080p’de 240pfs’ye çıkacak.
Son olarak batarya konusuna geldiğimizde ise iphone 7 ile pek bir farkının olmayacağı düşünülüyor. Sadece kablosuz şarj etme özelliği olacak bu telefonlarda ve hızlı şarj edebilmek için de ayrıca aparat alma gereksinimi duyulacak.

İphone 8 Rehber Yedekleme
Diğer akıllı cihazlarda olduğu gibi İOS yüklü cihazlarda da istediğiniz gibi yedek alabilir ve rehber yedekleme yapabilirsiniz. Android işletim sistemine sahip cihazlarda bu işlem gayet basit ve hızlı yapılabilir. Ancak İOS kullanan cihazlarda biraz daha farklı olabilir ve yedekleme işlemi için uğraşabilirsiniz. İOS cihazlarda yedekleme yapabilmek için ister bilgisayar üzerinden full bir yedekleme yapabilirsiniz yada farklı programlar kullanarak sadece rehberi yedekleyebilirsiniz. Diğer bir seçenek ise İOS uygulama kullanarak rehber yedekleme yapabilirsiniz. Bu yazımızda kullanacağımız ve en çok kullanılan programlardan birisi olan İtools ile yedekleme işlemi yapacağız. İtools programı İtunes alt yapısı ile çalışabilen farklı bir programdır. Siz telefonu bilgisayarınıza bağladığınız zaman anında görecektir ve cihaz içerisindeki tüm bilgileri görebilirsiniz. İster silebilir yada değiştirebilir yada farklı işlemler yapabilirsiniz.

İphone 8 Rehber Yedekleme İşlemi

1- İlk olarak telefonunuzu bağlantısını sağladıktan sonra itools programı telefonunuz görecektir ve karşınıza telefon bilgileriniz gelecektir. Buradan sağ alt bölümünden İnfo bölümünden yada güncelleme yeni yazılım varsa yukarıda info olarak karşınıza gelecektir.

2- Daha sonra ise Export yada İmport olarak yani iç – Dışa aktar yapabilirsiniz. Rehberinizin yedeğini almak için tümünü seçmeniz gerekmektedir.

3- Buradan istediğiniz gibi istediğiniz formatta dışarı aktarabilirsiniz. Export seçeneği ile istediğiniz klasöre aktarma işlemini yapabilirsiniz. Aktarabileceğiniz dosya formatları ise vCard, Outlook Express, Windows Live Mail veya Windows Adres defteri olacak şeklindedir.
Yedekleme işleminiz çok kısa sürecektir. Bu süre zarfında lütfen cihazın bilgisayar bağlantısını kesmeyiniz ve tamamen bitmesini bekleyiniz. İtools programı ile diğer yedekleme işlemlerini aynı şekilde bu sistem üzerinden yapabilirsiniz. Sağ bölümde görüldüğü gibi Photos,Media vb. birçok bilgileriniz bu bağlıklar altında olacaktır. Sadece sürükle bırak ile tüm bilgilerinizi bilgisayarınıza kopyalayabilir ve farklı bir cihaza yükleyebilirsiniz.

Önceki İçerikSamsung Galaxy J3 (2017) Yedekleme Nasıl Yapılır
Sonraki İçerikİphone 8 Plus Yedekleme Nasıl Yapılır
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments