Whatsapp Yedekleme Nasıl Yapılır – Whatsapp Yedekleme
WhatsApp Messenger, akıllı telefonlar için geliştirilmiş olan platformlar arası çalışma özelliğine sahip bir mesajlaşma ve arama uygulamasıdır. Geliştirilen bu uygulama Android, BlackBerry, iPhone, Windows Phone ve Nokia telefonlarıyla uyumludur. Ayrıca 2G, 3G, 4G ya da WiFi İnternet bağlantısı sayesinde kullanıcıların birbirlerine fotoğraf, video, ücretsiz arama, sesli ve yazılı mesaj, belge göndermesini sağlar.
WhatsAppAndroid indir (Ayrıca Samsung için uygundur) linkine tıklayarak Android akıllı telefonunuza WhatsApp yükleyebilirsiniz. WhatsApp iPhone indir linkine tıklayarak iOS işletim sistemine cihaz cihazlarınıza uygulamayı yükleyebilirsiniz.

Google Drive’a nasıl yedekleme yapılır?

– WhatsApp’ı açın.
– Menü Tuşu > Ayarlar > Sohbetler > Sohbet yedeği’ne dokunun.
– Hemen yedekleme yapmak için Yedekle’ye dokunabilirsiniz, ayrıca Google Drive’a yedekle’ye dokunarak isteğinize göre yedekleme sıklığını ayarlayabilirsiniz.
– Eğer mevcut bir Google hesabınız yoksa, yönlendirildiğinizde Hesap ekle’yi seçin.
– Yedekleme işleminde kullanmak istediğiniz bağlantı ağını seçmek için Yedekleme bağlantısı’na dokunun. Hücresel veri üzerinden yedekleme yapmanın ek veri ücretlendirilmesine neden olabileceğini lütfen unutmayın.

Yedeklemeleri geri yüklemek veya aktarmak
Numaranızı doğruladığınızda WhatsApp size sohbet ve medyalarınızı geri yüklemek isteyip istemediğinizi soracaktır. Sorulduğunda Geri yükleye dokununmanız yeterlidir. Eğer WhatsApp bir yedekleme bulamazsa, bunun nedeni aşağıdakiler olabilir:

– Aynı Google hesabıyla giriş yapmamışsınızdır.
– Yedekleme oluştururken kullanılan telefon numarasını kullanmıyorsunuzdur.
– SD kartınız ve/veya sohbet geçmişiniz bozulmuştur.
– Telefonunuzda veya Google Drive’da bir yedekleme dosyası bulunmamaktadır.
– Not: Yeni bir telefona verilerinizi aktarmanın en kolay yolu Google Drive kullanmaktır. Yerel bir yedeklemeden aktarmak istiyorsanız, bilgisayar, dosya tarayıcısı veya SD kartla aktarmanız gerekir. Eğer verileriniz /sdcard/WhatsApp/ dosyasına kaydedilmemişse, “dahili” veya “ana yedekleme” dosyası görebilirsiniz.

İphone iCloud Yedeklemesi
WhatsApp Ayarları > Sohbetler > Sohbet Yedeği’ne giderek ve Şimdi Yedekle’yi seçerek sohbetlerinizin yedeğini her zaman manuel olarak oluşturabilirsiniz. Ayrıca, Otomatik Yedek’e gidip yedekleme sıklığını seçerek yedeklemelerin otomatik olarak oluşturulmasını ayarlayabilirsiniz. Bu, sohbetlerinizi ve medyalarınızı iCloud hesabınıza yedekleyecektir; yedeklemenize videoları dahil etmeyi veya etmemeyi seçebilirsiniz. İnternet bağlantınıza ve yedekleme boyutunuza göre iCloud yedekleme işlemi biraz zaman alabilir.

Mobil internet kullanımınız hakkında endişeleniyorsanız, iCloud’unuzu sadece Wi-Fi’ya bağlıyken kullanacak şekilde sınırlamanızı tavsiye ederiz. iCloud’un mobil internet üzerinden kullanımını kapatmak için iPhone Ayarlar > iCloud > iCloud Drive iOS 8 ve sonrası için ya da iOS 7 için iPhone Ayarları > iCloud > Belgeler ve Veriler’e gidip Hücresel Veriyi Kullan’ı kapalı olarak ayarlayın.

Önceki İçerikSamsung Galaxy On5 (2016) Yedekleme Nasıl Yapılır
Sonraki İçerikSamsung Galaxy On7 Pro Yedekleme Nasıl Yapılır
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments