Asus ZenFone Max 2016 Yedekleme
Bilgisayar sektöründen sonra akıllı telefon pazarınada hızlı bir giriş yapan Asus kullanıcıları ile buluştu. Diğer pahalı cihazlara göre fiyat ve performans cihazı olarak satın alınabilir cihazlar arasına girdi. Bazı modelleri yüksek fiyatta olmasına rağmen diğer cihazlarının fiyatları pahalı cihazlara göre daha iyi ve kullanıcı dostudur.. Asus ZenFone modellerinde diğer marka cihazlarda olmayan birkaç farklı özellik görebilirsiniz. Yedekleme özelliğini bunlardan birisidir. Asus ZenFone akıllı telefonlarda yedekleme uygulaması bulunmaktadır. Bu uygulama sayesinde cihazda bulunan bilgilerinizi yada uygulamalarını anında yedekleyebilir ve daha sonra tekrar kurabilirsiniz.
1. Uygulama menüsünde [Uygulama Yedekleme]’yi başlatın.

2. Resmi sözleşme görüntülenir, sözleşmeyi sonuna kadar indirip okunduğuna dair kutuyu işaretleyin ve Tamam’a basın.


3. Yedekleme Listesi ve Geri Yükleme Listesi arayüzün solunda yer alır. Cihazdaki tüm uygulamalar Yedekleme Listesinde sıralanır (ASUS bundle uygulamasına dahil değildir). Uygulamanızı yedekledikten sonra yedekleme dosyalarınızı geri yüklemek için Geri Yükleme Listenizi kullanabilirsiniz.

4. Yedekleme Listesinde aşağıdaki 2 konuya dikkat edin:
A. Yedekleme dosyalarının boyutu. Boyut 2GB’tan büyük olamaz. Sol alt köşede yedekleme dosyasının bir özeti yer alır. Dosya 2GB’tan büyükse uygulamayı başka bir yedekleme dosyasına bölmeniz gerekir.
B. Yedekleme türü. Varsayılan yedekleme türü “Sadece Veri”dir ve oyun kayıtları gibi sadece ilgili verilerin yedeklendiği anlamına gelir. Bu nedenle bu dosyayı geri yükledikten sonra öncelikle uygulamayı kurmanız gerekir. “Veri ve Uygulama”yı seçerseniz hem uygulama hem de ilgili dosya yedeklenir ve birlikte geri yüklenir fakat dosyanın boyutu çok büyük olur.

Uygulamayı ve türünü seçtikten sonra YEDEKLE düğmesine basın.

5. Yedekleme dosyası dahili depolama alanına kaydedilir, dosya yolu /sdcard/ASUS/App_Backup/ konumudur. Aynı anda SD kart da takarsanız SD karta başka bir dosya yedeklemeyi seçebilirsiniz. Ayarlamayı tamamladıktan sonra Tamam’a basın.

Bu işlemler bittikten sonra yedekleme işlemini bitirmiş olacaksınız. İsterseniz şifre ekleyebilir ve bilgilerinizi koruyabilirsiniz. Durumu aynı şekilde devam ettirerek yedeklediğiniz bilgilerinizi geri yükleyebilirsiniz..

Önceki İçerikAsus ZenFone Selfie Yedekleme Nasıl Yapılır
Sonraki İçerikAsus ZenFone 3 Max Yedekleme Nasıl Yapılır
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments