İphone 4S Rehber Yedekleme
Diğer akıllı cihazlarda olduğu gibi İOS yüklü cihazlarda da istediğiniz gibi yedek alabilir ve rehber yedekleme yapabilirsiniz. Android işletim sistemine sahip cihazlarda bu işlem gayet basit ve hızlı yapılabilir. Ancak İOS kullanan cihazlarda biraz daha farklı olabilir ve yedekleme işlemi için uğraşabilirsiniz. İOS cihazlarda yedekleme yapabilmek için ister bilgisayar üzerinden full bir yedekleme yapabilirsiniz yada farklı programlar kullanarak sadece rehberi yedekleyebilirsiniz. Diğer bir seçenek ise İOS uygulama kullanarak rehber yedekleme yapabilirsiniz. Bu yazımızda kullanacağımız ve en çok kullanılan programlardan birisi olan İtools ile yedekleme işlemi yapacağız. İtools programı İtunes alt yapısı ile çalışabilen farklı bir programdır. Siz telefonu bilgisayarınıza bağladığınız zaman anında görecektir ve cihaz içerisindeki tüm bilgileri görebilirsiniz. İster silebilir yada değiştirebilir yada farklı işlemler yapabilirsiniz.

İphone 4S Rehber Yedekleme İşlemi

1- İlk olarak telefonunuzu bağlantısını sağladıktan sonra itools programı telefonunuz görecektir ve karşınıza telefon bilgileriniz gelecektir. Buradan sağ alt bölümünden İnfo bölümünden yada güncelleme yeni yazılım varsa yukarıda info olarak karşınıza gelecektir.

2- Daha sonra ise Export yada İmport olarak yani iç – Dışa aktar yapabilirsiniz. Rehberinizin yedeğini almak için tümünü seçmeniz gerekmektedir.

3- Buradan istediğiniz gibi istediğiniz formatta dışarı aktarabilirsiniz. Export seçeneği ile istediğiniz klasöre aktarma işlemini yapabilirsiniz. Aktarabileceğiniz dosya formatları ise vCard, Outlook Express, Windows Live Mail veya Windows Adres defteri olacak şeklindedir.
Yedekleme işleminiz çok kısa sürecektir.

Önceki İçerikMobileGo İle Yedekleme Nasıl Yapılır
Sonraki İçerikİphone 6 Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments