MobileGo İle Yedekleme
MobileGo ücretsiz olarak kullanabileceğiniz kullanışlı bir programdır. MobileGo ile akıllı telefonunuzu PC’den cihaz kontrolü sağlayabilir ve bilgilerinizi yedekleyebilir yada farklı bir cihaza yükleyebilirsiniz. Hem Android hem de iOS işletim sistemli mobil cihazlarınızın bakımını ve pek çok yönetim işlemini Windows işletim sistemli bilgisayarlarınızdan gerçekleştirmenizi sağlayan ücretsiz bir programdır. Bu konumuzda MobileGo programı nasıl kurulur ve Android bir cihaz nasıl yedeklenir onu anlatmak istiyoruz. Eğer bilgileriniz sizin için değerliyse ve yedeklemek istiyorsanız bilgisayarınıza bir kaç tık ile tüm bilgilerinizi hızlı ve kolay bir şekilde MobileGo ile yedekleyebilirsiniz.
İlk olarak resmi sitesi üzerinden MobileGo programını indiriniz. İndirdikten sonra kurulum işlemi diğer programlar gibi basittir ve sadece ileri ileri dediğiniz zaman MobileGo programını kurmuş olacaksınız. Burada önemli olan MobileGo ile yedekleme nasıl yapılır onu anlatmak istiyoruz.
MobileGo ile Yedekleme
Programı açtıktan sonra karşınıza yedekleme için belirli anasayfa çıkacaktır. Buradan isimlerinizi belirli rehber formatları şeklinde alabilir ve farklı bir cihaza gönderebilirsiniz. Bunlar vCard, Outlook Express, Windows Live Mail veya Windows Adres defteri olacak şeklindedir.

Cihazınızı bilgisayara bağladıktan sonra programı cihazı tanıyacaktır ve karşınıza bilgiler gelecektir. Buradan sağ bölümden Contacts olarak seçerseniz rehber bilgilerinizi görebilirsiniz. Tabi sadece rehber değil diğer tüm bilgilerinizi görebilirsiniz. Sol bölümde gördüğünüz gibi sadece rehber değil aynı zamanda diğer bilgilerinizide seçerek yedekleme işlemine başlayabilirsiniz.

Daha sonra ise rehber bilgilerinizi istediğiniz formatta dışarıya çıkar diyebilirsiniz. Bunlar ise vCard, Outlook Express, Windows Live Mail veya Windows Adres defteri olacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

Programı kullanarak gerçekleştirebileceğiniz en temel şeyleri kısaca listelemek gerekirse MobileGo İle Yedekleme

-Veri silme ve kurtarma
-Root yapma
-Cihazlar arası veri transferi
-PC’den cihaz kontrolü
-SMS gönderme
-Uygulama yükleme ve silme
-Cihaz bilgilerini denetleme
-Yedekleme işlemleri
Her ne kadar iOS işletim sistemli cihazlarınızı bilgisayarınıza MobileGo’yu kullanarak bağladığınızda gerçekleştirebileceğiniz işlemler Android sistemler kadar geniş seçeneklere sahip olmasalar da, özellikle bilgilerinizi yedeklemek için faydalanabileceğinizi düşünüyorum. Eğer mobil cihazlarınızın bakım ve düzenleme işlemlerini PC’lerinizden gerçekleştirmek istiyorsanız denemeden geçmemenizi öneriyorum.

Önceki İçerikHuawei P8 Max Yedekleme Nasıl Yapılır
Sonraki İçerikİphone 4S Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments