Connect with us

General Mobile

General Mobile Elite Yedekleme Nasıl Yapılır

General Mobile Elite modeliniz varsa ve bilgilerinizi yedeklemek istiyorsanız neler yapabilirsiniz. General Mobile Elite yedekleme nasıl yapılır bunları görelim..

General Mobile Elite Yedekleme

Android işletim sistemlerine akıllı telefonlarda zaten yedekleme sistemi mevcuttur yani internet bağlantısı sayesinde tüm bilgilerinizi Gmail hesabınıza yedekleyebilirsiniz. Bu işlem için ise sıralama şu şekilde;
1- Cihazınızın ayarlar bölümüne giriş yapınız.
2- Daha sonra ise Yedekle ve Sıfırla bölümüne giriniz.
3- Buradan yedekeleme yapmak istediğiniz gmail hesabınızı seçebilir yani hangi gmail hesabına bilgilerinizin yedekleneceğiniz seçebilir ve daha sonra geri alabilirsiniz.

4- İnternet hızınıza göre ve bilgilerin boyutuna göre yedekleme işlemi süresi farklılık gösterebilir. Bu işlem için ise biraz beklemektede fayda var ve daha sonra bilgisayar ortamında bu bilgilerinizi kontrol ediniz.

Diğer bir yedekleme işlemi ise Bilgisayar ortamında data kablosu ile yapılan yedekleme işlemidir. Bu yedekleme işlemi ile daha hızlı olacaktır ve basit olacaktır. Bu işlem için ilk olarak bilgisayarınız ile telefonunuzu data kablosu ile birbirine bağlayınız.
Daha sonra ise üst menüden dosya aktarma bölümüne açınız ve bilgisayarınız kısa süre sonra tanıma işlemini bitirecektir. Bu işlem sonunda ise telefonunuza ait olan dosyaları görebilirsiniz. Kopyala Yapıştır yaparak dosyalarınızı alabilirsiniz.

Diğer bir işlem ise Rehber bölümünü telefon üzerinden yedeklemek ve data kablosu ile daha sonra almanızı sağlayan yöntemdir. Burada yapmanız gereken işlem telefonunuzdan Rehber yani Kişiler bölümüne giriniz. Daha sonra ise sağ köşeden

Daha sonra ise İçe- Dışa Aktar seçeneğini kullanarak nereye aktarmak istediğinizi ayarlayabilirsiniz..

Buradan .vcf dosyasına aktar dediğiniz zaman ise telefona .vcf uzantılı bir yedek almış olursunuz. Bu yedek dosyalarını ister başka bir telefona atabilir. İsterseniz de farklı bir yere yedekleme yaparak daha sonra kullanabilirsiniz.

Continue Reading
1 Comment

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Sinan Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Sinan
Ziyaretçi

Elinize sağlık hocam çok iyi yazı olmuş gerçekten

Trending