General Mobile GM 5 Yedekleme
General Mobile firmasının son olarak çıkardığı cihazlardan birisi olan General Mobile GM 5 Yedekleme modeli düşük fiyat ve performans olarak kullanıcıları ile buluştu. 700 TL gibi bir fiyatta çıkan cihazda haliyle android işletim sistemini kullanan cihazlar arasında bulunuyor. Fiyatına göre kullanıcılarını mutlak eden cihazlar arasında bulunan General Mobile GM 5 Yedekleme modeli diğer General modelleri gibi yüksek satış rakamlarını yakalayan modelleri arasına girdi. Özellikle Getir götür Kampanyası üzerinden satışa sunulan cihaz yüksek adetlere ulaştı.
Peki General Mobile GM 5 Yedekleme modeliniz varsa ve bilgilerinizi yedeklemek istiyorsanız neler yapabilirsiniz. General Mobile GM 5 Yedekleme yedekleme nasıl yapılır bunları görelim..

General Mobile GM 5 Yedekleme

Android işletim sistemlerine akıllı telefonlarda zaten yedekleme sistemi mevcuttur yani internet bağlantısı sayesinde tüm bilgilerinizi Gmail hesabınıza yedekleyebilirsiniz. Bu işlem için ise sıralama şu şekilde;
1- Cihazınızın ayarlar bölümüne giriş yapınız.
2- Daha sonra ise Yedekle ve Sıfırla bölümüne giriniz.
3- Buradan yedekeleme yapmak istediğiniz gmail hesabınızı seçebilir yani hangi gmail hesabına bilgilerinizin yedekleneceğiniz seçebilir ve daha sonra geri alabilirsiniz.

4- İnternet hızınıza göre ve bilgilerin boyutuna göre yedekleme işlemi süresi farklılık gösterebilir. Bu işlem için ise biraz beklemektede fayda var ve daha sonra bilgisayar ortamında bu bilgilerinizi kontrol ediniz.

Diğer bir yedekleme işlemi ise Bilgisayar ortamında data kablosu ile yapılan yedekleme işlemidir. Bu yedekleme işlemi ile daha hızlı olacaktır ve basit olacaktır. Bu işlem için ilk olarak bilgisayarınız ile telefonunuzu data kablosu ile birbirine bağlayınız.
Daha sonra ise üst menüden dosya aktarma bölümüne açınız ve bilgisayarınız kısa süre sonra tanıma işlemini bitirecektir. Bu işlem sonunda ise telefonunuza ait olan dosyaları görebilirsiniz. Kopyala Yapıştır yaparak dosyalarınızı alabilirsiniz.

Diğer bir işlem ise Rehber bölümünü telefon üzerinden yedeklemek ve data kablosu ile daha sonra almanızı sağlayan yöntemdir. Burada yapmanız gereken işlem telefonunuzdan Rehber yani Kişiler bölümüne giriniz. Daha sonra ise sağ köşeden

Daha sonra ise İçe- Dışa Aktar seçeneğini kullanarak nereye aktarmak istediğinizi ayarlayabilirsiniz..

Buradan .vcf dosyasına aktar dediğiniz zaman ise telefona .vcf uzantılı bir yedek almış olursunuz. Bu yedek dosyalarını ister başka bir telefona atabilir. İsterseniz de farklı bir yere yedekleme yaparak daha sonra kullanabilirsiniz.

Önceki İçerikGeneral Mobile Elite Yedekleme Nasıl Yapılır
Sonraki İçerikGeneral Mobile GM 6 Lifecell Yedekleme Nasıl Yapılır
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments