General Mobile GM 6 Lifecell Özellikleri
General Mobile GM 6’nın özellikleri MWC 2017’de yapılan lansmanın ardından resmiyet kazandı. GM 6’nın öne çıkan özellikleri şöyle…
– 1280 x 720 ekran çözünürlüğe sahip 5 inç IPS ekran
– 1.5 GHz MediaTek MT6737T işlemci, 3 GB RAM
– Android Nougat işletim sistemine sahip olan telefonda 13 MP flaşlı arka kamera, 8 MP flaşlı ön kamera yer alıyor.
– 32 GB dahili depolama alanı (128 GB’a kadar microSD kart desteği)
– 3000 mAh değiştirilebilir batarya
– GM 6’da parmak izi okuyucusu (Fingerprint) da bulunuyor.

General Mobile GM 6 Lifecell Yedekleme

Android işletim sistemlerine akıllı telefonlarda zaten yedekleme sistemi mevcuttur yani internet bağlantısı sayesinde tüm bilgilerinizi Gmail hesabınıza yedekleyebilirsiniz. Bu işlem için ise sıralama şu şekilde;
1- Cihazınızın ayarlar bölümüne giriş yapınız.
2- Daha sonra ise Yedekle ve Sıfırla bölümüne giriniz.
3- Buradan yedekeleme yapmak istediğiniz gmail hesabınızı seçebilir yani hangi gmail hesabına bilgilerinizin yedekleneceğiniz seçebilir ve daha sonra geri alabilirsiniz.

4- İnternet hızınıza göre ve bilgilerin boyutuna göre yedekleme işlemi süresi farklılık gösterebilir. Bu işlem için ise biraz beklemektede fayda var ve daha sonra bilgisayar ortamında bu bilgilerinizi kontrol ediniz.

Diğer bir yedekleme işlemi ise Bilgisayar ortamında data kablosu ile yapılan yedekleme işlemidir. Bu yedekleme işlemi ile daha hızlı olacaktır ve basit olacaktır. Bu işlem için ilk olarak bilgisayarınız ile telefonunuzu data kablosu ile birbirine bağlayınız.
Daha sonra ise üst menüden dosya aktarma bölümüne açınız ve bilgisayarınız kısa süre sonra tanıma işlemini bitirecektir. Bu işlem sonunda ise telefonunuza ait olan dosyaları görebilirsiniz. Kopyala Yapıştır yaparak dosyalarınızı alabilirsiniz.

Diğer bir işlem ise Rehber bölümünü telefon üzerinden yedeklemek ve data kablosu ile daha sonra almanızı sağlayan yöntemdir. Burada yapmanız gereken işlem telefonunuzdan Rehber yani Kişiler bölümüne giriniz. Daha sonra ise sağ köşeden

Daha sonra ise İçe- Dışa Aktar seçeneğini kullanarak nereye aktarmak istediğinizi ayarlayabilirsiniz..

Buradan .vcf dosyasına aktar dediğiniz zaman ise telefona .vcf uzantılı bir yedek almış olursunuz. Bu yedek dosyalarını ister başka bir telefona atabilir. İsterseniz de farklı bir yere yedekleme yaparak daha sonra kullanabilirsiniz.

Önceki İçerikGeneral Mobile GM 5 Yedekleme Nasıl Yapılır
Sonraki İçerikGeneral Mobile GM 6 Yedekleme Nasıl Yapılır
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments