Gmail Rehber Yedekleme
Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda ve tabletlerde bildiğiniz gibi Gmail kullanılmaktadır. Yani bir android işletim sistemine sahip akıllı cihaz kullanmak istiyorsanız mutlaka Gmail kullanacaksınız ve Google Play üzerinden istediğiniz gibi oyun ve uygulama indirebilirsiniz. Aynı zamanda Google üzerinde bulunan tüm hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Hangi işletim sistemine sahip olursa olsun akıllı telefonlarda en çok görülen durumlardan birisi teknik bir sebepten yada kullanım üzerinde yapılan hatalar ve cihazın arıza yapması diyebiliriz. Bizde sizler için bu gibi durumlarda neler yapmanız gerekiyor yada cihazınızda bulunan rehberinizi saklamak için nasıl yedekleme yapmanız gerekiyor onları anlatmak istiyoruz.
Yedekleme işleminde eğer android cihazları kullanmakta biraz bilginiz varsa ilk akla gelen yedekleme sistemi Gmail üzerinden rehber yedekleme diyebiliriz. Eğer bilmiyorsanız sizin için kolay ve hızlı bir yöntem olacağını söyleyebiliriz. Gmail Rehber Yedekleme işlemi diğer işlemlere göre en sağlam olan yöntem olarak tanımlayabiliriz. Bunun nedeni ise sizin belirlediğiniz bir şifre ile korunması ve siz hangi cihazda açarsanız açın mutlaka o cihaza rehberiniz yüklenecektir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Yani fazladan bir işlem yapmanıza gerek kalmayacak. Bu cihaz ister Android olsun, istersenizde İOS bir cihaz olsun sadece orada açmanız yeterli olacaktır.

Peki Gmail Rehber Yedekleme nasıl yapılır yada nasıl yedeklenir onu görelim

Bu işlem için ilk olarak cihazımızda İçe-Dışa aktar seçeneğini kullanmalıyız. Daha sonra ise VCF olarak karşımıza gelen dosyayı Gmail hesabımıza giriş yaparak yükleme ile yedekleme yapabilirsiniz.
Burada rehber yedeklemesi yapabilmek için biraz daha farklı işlemler uygulamalısınız. Rehber yedekleme için ise telefonunuz bulunan bir ayar olan İçe-Dışa aktar seçeneğini kullanabilirsiniz. İçe-Dışa aktar ile rehberinizin .VCF uzantısı olarak hafızaya kayıt edebilir ve istediğiniz telefona gönderebilir yada bilgisayarınıza yedekleyebilirsiniz.

İçe-Dışa aktar seçeneği ister sim kartınızda olsun, isterseniz telefon hafızasında olsun istediğiniz gibi kullanabilir ve yedekleme için bir .VCF dosyası şeklinde oluşturabilirsiniz.
.VCF dosyası bilgisayarımıza atınız ve Gmail hesabınızdan göstereceğimiz bölümüne girişini yapınız. Buradan yapmanız gereken ise Rehber bölümüne gelmek..

Rehber bölümüne geldiğiniz zaman ise telefonunuzda olduğu gibi buradada İçe Aktar yada Dışa Aktar olarak seçenekler bulunmaktadır. .VCF dosyası aynı şekilde yükleme işlemini yapmalısınız.

Buradan .VCF dosyası uzantılı dosyayı yüklediğiniz zaman tüm rehberiniz Gmail hesabına gelecektir. Daha sonra siz hangi cihazda Gmail hesabınızı açarsanız tüm isimleriniz buradan telefonunuza yüklenecektir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Önceki İçerikSamsung Galaxy A3 2016 Yedekleme Nasıl Yapılır
Sonraki İçerikSamsung Galaxy A8 Yedekleme Nasıl Yapılır
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments